Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun Arkadaşlar.

Receb ayında yapılan dua kabul edilir, günahlar affedilir Bu ayda günah işleyenin cezası da kat kat olur Hz Hüseyin ( ra) anlatır:
“Kâbe’yi tavaf ederken, yanık sesle Allahü teâlâya dua eden bir kimsenin sesini işittik Babam bunu çağırmamı emretti Güzel yüzlü, temiz bir kimseydi Ancak sağ tarafı felç olmuş, kurumuş, hareketsiz idi
Ona, “Sen kimsin, durumun ne böyle?” dedim O kimse dedi ki:
“Adım Menazil… Ben çalgı çalmak, şarkı söylemekle şöhret salmış, Arabistan’ın ünlülerinden bir gençtim Hep nefsin arzuları peşinde koştum Receb ve Şaban aylarında bile, bu günahlara devam ederdim Salih babam, beni bu günahlardan kurtarmaya çalıştı
Bana, “Allahü Teâlânın azabı şiddetlidir, bir anda kahredebilir Kötü arkadaşlardan vazgeç, bu kötü işleri bırak! Melekler ve bu aylar senden şikâyet ediyorlar” dedi Nasihate hiç tahammülüm yoktu Babamın üzerine yürüyüp, döverek susturdum
Üzüntülü ve kırık kalble, “Bu aylarda oruç tutup, geceleri ibadet ediyorum Beytullah’a gidip şerrinden korunmak için, Allahü teâlâdan yardım dileyeceğim” dedi Bir hafta oruç tutup, Kâbe’ye giderek, “Ey Rabbim, mazlumların âhını yerde bırakmazsın Bu ayda, bu mübarek yerlerde yapılan duaları red etmezsin Hakkımı oğlumdan al, onu felç et!” diye dua etti Henüz duası bitmeden sağ tarafım felç oldu Beni gören, “Baba bedduasına uğramış kişi” derdi”