Cs Taktikleri Kral Olmak İstiyorsan Okumalısın !.. : counter strike taktikleri , cs 1.6 pro olmak , cs 1.6 pro olmak için kodlar vs..

Öncelikle merhaba arkadaşlar.Yeni Cs oynamaya başlayanlar ve bazı bilgileri paylaşmak için açtım bu konuyu.Silah kullanımıları ve oyun içi ayarlarla ilgili yazılar olucak.Umarım yardımcı olabilirim.Hatam olursa söylersiniz artık

Oyun içi ayarlar

1-Fps ve rate ayarları

Fps ayarları ekran kartınızla ilgili ayarlardır.Ekran kartınızdan oyun içinde max. performans almak istiyorsanız şu kodu konsola yazın

fps_max 101

Rate ayarları serverla bilgisayarınız arasındaki bağlantı ayarlarıdır.Her bilgisayara ve bağlantıya göre değişiklik gösterebilir.Herkesin rate ayarları farklı olabilir ama genel olarak tasiye edilen rate ayarları şunlardır :

rate 25000
cl_cmdrate 101
cl_updaterate 101

Bu kodları konsola yazıyoruz.

2- Oyun içi ayarlar

Normalde 1-2-3 nolu numaralara bastığınızda silah elinize hemen gelmez mouse1 tuşuna basmanız gerekir.Bu zaman kaybıdır bunu önlemek ve silahın elinize hemen gelmesini istiyorsanız şu kodu konsola yazın.

hud_fastswitch 1

Diğer bir ayar crosshair ayarınız.Crosshair oyun içinde hareketlerinize göre büyür veya küçülür crosshair ınızı sabitlemek istiyorsanız şu kodu konsola yazın.

cl_dynamiccrosshair 0

Diğer bir ayar ise crosshair renginiz ve boyutunuzdur.Bu ayarlar kişiden kişiye değişebilir.Tamamen alışkanlıklarla alakalıdır.Kimisi small kullanır kimisi medium kullanır.Tamamen alışkanlık meselesidir.Bu noktada önemli olan sık sık değiştirmemeniz ve birine alışmanızdır.

Diğer bir ayar ise ışık ayarlarıdır.Brightness ve gamma ayarlarıdır.Benim tavsiyem ikisinide sonuna kadar açmanızdır.Böylece karanlık yerleri daha rahat göreceksiniz.

Gelelim can alıcı noktaya silah kullanımı

Ben veya başka birisi forumlarda yada başka yerlerde ne kadar yazsada tecrübe olmadan olmaz.Tecrübeyi en kısa yoldan deathmatch serverlarda kazanabiliriz.Deathmatch serverlarda hergün bir silahla çalışın ve o silahı tanıyın.Mesela birgün colt öbürsü gün keleş gibi.Neyse geçelim şimdi

M4A1(COLT)

Oyun içersindeki en çok tercih edilen silahlardandır.Güçlü bir silahtır ve kullanımı zor değildir.

a)Uzak mesafe

Colt fazla seken bir silah değildir.Ancak 3-4 mermiden sonra sapıtan bir silahtır.Uzak mesafede adamı gördüğünüzde boyun mesafesine nişan alın ve max. 3-4 mermi atın muhtemelen 3. mermi hs(headshot) olacaktır.Ancak bu kural tüm silahlar için geçerlidir : : Sabitken ateş edin.Koşarak ateş ederseniz düşmanı vuramassınız.Ancak bu bekleme yani sabit durma süresi çok kısa olmalıdırki ölmeyelim. 1 sn gibi bir süre durun 3 mermi atın ve sonra sağ ve sola doğru hareket edin.

b)Yakın mesafe

Yakın mesafede çok etkilidir.Ayakta veya eğilerek düşmanın gövde boyun bölgesine ateş edin.

AK47(KELEŞ)

Çok güçlü bir silahtır.Colttan daha güçlü bir silahtır ancak kullanımıda zordur.Keleş çok fazla seken bir silahtır.Ancak alıştıkça bir ölüm makinasına dönüşebilirsiniz. Sekmesini bir avantaja dönüştürebilirsiniz.Ancak bunlar tecrübeyle olur.

a)Uzak mesafe

Düşmanı gördüğünüzde boyun mesafesine nişan alın max. 3 mermi atın iyi aim aldıysanız hs olacaktır muhtemelen.Burda böyle yazdığıma bakmayın gerçekten zor bir iş

b)Yakın mesafe

Daha öncede belirttiğim gibi çok güçlü bir silahtır birkaç mermide düşmanınızı öldürebilirsiniz.Benim tavsiyem eğilin ve düşmanın gövdesini tarayın.

Awp

Awp kullanımı kişiden kişiye değişir.Kimi zoom kullanmaz kimi tek zoom kullanır kimi çift zoom kullanır kimi zoomshoot yapar gibi. Awp hakkında pek taktik vermek istemiyorum kesinlikle alışkanlık meselesidir.Ancak alışıldığında gerçekten çok iyi bir silahtır.Benim kullanma şeklim mouse 2 tuşuna basılı tutarım hemen 2.zoom açılır.Düşmanın hareket yönünü takip eder ve öldürürüm.Ancak her oyuncunun yapması gereken bir hareket wardır qq hareketi.Yani atıştan sonra iki kere q tuşuna basarak hemen awpnin elinize geçmesidir.Eğer karşınızdada bir awpli warsa sipeden çıkarken zıplayarak çıkmanızı tavsiye ederim.

MP5

Fiyat performans konusunda en verimli silahtır.Genellikle oyunun başlarında tercih edilir.Kullanımı çok kolaydır.Hareketli veya sabit düşmanın boyununa doğtu aimi tutup taramaktır.

DİĞER

Eğer dikkat ettiyseniz yada maçları izlediyseniz bütün oyuncularda kulaklık wardır.İyi yada kötü bir kulaklık edinin ve ses kasın.Ses kasmak ? Ses kasmak oyun içerisindeki sesleri dinleyip düşmanın nerde olduğunu anlamaktır.1-1 kaldığınızda büyük avantaj sağlayacaktır ses kasmak.

Dediğim gibi biz ne kadar yazsakda en önemli şey tecrübedir.Gene dediğim gibi deathmatch serverlarda silahları tanıyın alışın derim ben

Okuduğunuz için teşekkürler.