Arkadaşlar öncelikle belirtmek istediğim bir konu var akla defim diyenlere sesleniyorum bu oyunda def oynuyorsan def kalamazsın illa ki bir ayarın vardır yoksa o consolu boşuna açmazsın neyse konuma giriyor ve dediklerimi aynen yapan arkadaşlar deften tam sonuç alacaklardır... ( ALINTI DEĞİLDİR BOTTAN SİZE MİRASTIR )

NOT:
NON STEAM İÇİN BU ANLATIMIM (STEAMDE DENEMEDİM)

1. counter strike denetim masanızdan kaldırınız.
2. hangi sürücüye yüklediyseniz counter strikenızı oradanda kalan parçacıkları kendiniz siliniz.
3. counter strike yükleyiniz
4. oyuna giripte yada csnin yüklü olduğu yere giripte herhangi bi ayara ellemeyiniz ellerseniz anlatacaklarım tamamen boşa gidicektir sizi en baş işleme yönlendirecektir.
5. counter strike 1.6 non steam masaüstündeki kısayoluna geliyoruz sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
6. özelliklerde açılan bölümde hedef "C:\Program Files\Valve\hl.exe" -nomaster -game cstrike yazar.
7. biz burayı şu şekil düzelteceğiz "C:\Program Files\Valve\hl.exe" -nomaster -game cstrike -noforcemparms -noforcemaccel -noforcemspd -freq 75 tekrar veriyorum bakın 8.ci maddede.
8. C:\Program Files\Valve\hl.exe" -nomaster -game cstrike -noforcemparms -noforcemaccel -noforcemspd -freq 75

10. 8. maddeyi hedef 1 yerine kopyaladıktan sonra tamam deyip uygulamış olucaksınız bu ne işe yarar kısacası anlayacağınız dilden rate ayarı diyebilirim size.
11. tekrar masaüstündeki counter strike 1.6 non steam sağ tıklayıp hedef 2 bul dedikten sonra cstrike giriyoruz.
12. vereceğimiz config.cfg buraya kopyalıyoruz ve evet yada hayır çıkarsa evet deyip dosyayı oraya taşımız oluyoruz (tabiki de size kendi configimi veremicem ama configim buna yakındır biraz işii bilen bu configle harika bi confige dönüş yapabilir neyse bu şekilde performance olarak taviz vermeyeceksiniz yinede buna rağmende birşey yapamıyorsanız botsunuz kabul edin.
13. Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam markeloff bile def herkez def