Evet arkadaşlar bu dersin konusu başlıkta da belirtildiği gibi ZHLT Compile Dosyalarının Komutları'dır..

En çok bilineni " -wadinclude #dosya# " 'dir.. Ben size daha fazlasını söyleyip.. Yanında kendi yorumlarımıda söyleyeceğim

Evet sizi sıkmamak için sadece en önemlilerini söyleyeceğim gerisini şu sitede bulabilirsiniz..

Bknz: ZHLT Command Reference - Zoner's Half-Life Tools reference (ZHLT)

HLCSG KOMUTLARI [ BANA GÖRE ÖNEMLİLER ]

1-
" -nowadtextures ": Bunu yazarsanız.. BSP dosyasına wadı gömmez sadece kullandığınız texturelerden bir wad oluşturur ve bu yeni wadı BSP ye gömer.. [ TAVSİYE ]

2- " -noclipeconomy ": Bunu sadece " MAX_MAP_CLIPNODES " hatası alanların kullanmasını tavsiye ederim.. Her zaman kullanmaya gerek yok..

3- " -wadinclude wadadi.wad ": Bunu çoğu kişi bilir fakat ben yinede söyliyeyim.. Bu komutu kullanırsanız.. Kullandığınız " wadadi.wad " dosyasını BSPnin içine gömersiniz ve wad dosyasına ihtiyacınız kalmaz.. Ben 1. sıradaki " -nowadtextures " i öneririm..

HLBSP KOMUTLARI [ BANA GÖRE ÖNEMLİLER ]
NOT: BEN HLBSP DE HİÇ BİR KOMUT KULLANMIYORUM..

1- " -leakonly ": Bunu sadece mapınızda LEAK olup olmadığı öğrenmek için kullanmanızı tavsiye ederim.. Zaten Leak Marker adlı program ile de bunu öğrenebilirsiniz..

2- " -nonulltex ": Bunu kullandığınızda mapınızda null textureleri yok olur.. Tavsiye etmem..

HLVIS KOMUTLARI [ BANA GÖRE ÖNEMLİLER ]

1- " -fast ": Bu komutu kullandığınızda HLVIS çok daha hızlı çalışır.. Sadece haritanızı denerken kullanmanızı tavsiye ederim..

2- " -full ": Bu komutu kullandığınızda HLVIS çok daha yavaş çalışır.. Haritalarınızdaki gölgelendirme hatalarınızı en aza indirir.. Sadece haritanızı en son çevirirken kullanmanızı tavsiye ederim..

HLRAD KOMUTLARI [ BANA GÖRE ÖNEMLİLER ]

1- " -extra ": Bu komutu kullandığınızda HLRAD yavaşlayabilir.. Fakat Haritalarındaki gölgelendirme sorunlarınızı en aza indirir.. Sadece haritanızı en son çevirirken kullanmanızı tavsiye ederim..

2- " -nodiffuse ": Bu komut kullanıldığında " light_environment " çalışmaz..

3- " -nospotpoints ": Bu komut kullanıldığında " light_spot " çalışmaz..

4- " -sparse ": Bu komutu kullanmanızı tavsiye ederim..

[ NOT ]
- ANLAMADIKLARINIZI SORUN...
- BİLGİSAYARANIZDA ZHLT YOKSA İNDİRİN...
Bknz: Download ZHLT - Zoner's Half-Life Tools reference - ZHLT 3