Arkadaşlar bir forumda araştırma yapıyordum. yok ping.cfg yok bilmem ney falan filan hepsi hikaye. Şimdi size söyleyeceklerimi eksiksizce yapın lütfen.
NOT: FARKLI BİR FORUMDAN ALINTIDIR. [Yöneticiler sabitlerse sevinirim.]
UYARI: BEN DENEDİM OLDU LAF ATMAYINIZ VE CSPLAGUE SİTEMİZİ SUCLAMAYINIZ YOKSA BİZ SİZİ SUÇLARIZ
WAMPİR...

Windows 7 (32/64) işletim sisteminde CS, CS:S, TFC gibi online oyunlarda normalin üstünde Ping değeri alıyorsanız, bu dökümanı dikkatlice ve hata yapmadan uygulayarak bu sorundan ebediyen kurtulabilirsiniz.

1) Başlat > Çalıştır’ı açın ve regedit yazıp enterlayın.

2) Soldaki menü yapısından tıklayarak şu bölümü bulun : HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces/

3) Bir üstteki adımda Interfaces’e tıklamış olduğunuzdan emin olun. Ve sağ taraftaki boş alana dönün. Yandaki alana sağ tıklayıp
Yeni > DWORD (32 bit) Değerini seçin. Yeni oluşan satıra TCPNoDelay ismini verin. Daha sonra bu değer çift tıklayarak değerini 1
(sağdan Ondalık seçili olsun) yapın. Aynı şekilde yeni bir DWORD oluşturun, bunada TCPAckFrequency ismini ve 1 değerini verin.

4) Şimdi regedit’i kapatın. Denetim Masası > Program Ekle Kaldır’a girin. Burada sol tarafda “Windows özelliklerini
aç veya kapat” yazısını göreceksiniz. Tıklayın ve gelen listeden “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” yazanı soldaki kutuya
tıklayarak aktif edin ve Tamam’a basın. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve dökümanın 5. adımından devam edin.

5) Bir üstteki dördüncü adımı yaptıktan sonra restart atmalısınız. Atmadıysanız bu adım geçerli olmayacaktır.
Restart attıktan sonra tekrar Başlat > Çalıştır ve regedit yazıp giriyoruz (1. adım)
Menüden HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ bölümüne geliyoruz.
Yandaki tarafdaki boş alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32) Değeri oluşturuyoruz ve buna da
TCPNoDelay ismini verip değerini 1 yapıyoruz.

Ve regedit’i kapatıp oyuna girebiliriz. Eğer bilgisayarınızda virüs vb. bir tehlike yoksa, arka planda sistemi kastıran işlemler mevcut değilse, bağlantınız (bölgeniz) telekom kaynaklı bir sorun yaşamıyorsa; performanslı olduğunu düşündüğünüz bu sistemde 80-90 üzeri ping alanlarda bu döküman büyük ihtimalle kesin çözümdür. Sizde işe yaramadıysa, birçok ihtimali geride bırakmak için mümkünse makinanıza format atmın, bağlantı ayarlarınızı kontrol edin.