Kullanıcı Tag Listesi

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    er er
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    8

Thumbs up Yeni MMORPG Zombi Modu Yapıyorum!

Arkadaşlar merhaba.
    Yeni bir zombi modu yapmayı planlıyorum. Yapımı bi kaç ay sürücek. Fikirlerinizi gerçekten merak ediyorum.
    Benim fikrim şu şekilde :

= Oyuna Başlangıç =
    Servera bağlandık. Oyunda iki insan grubu ve zombiler var.
    Hangi tarafın insanı olucağımızı başta biz seçiyoruz.
    Levyemiz ve 20 mermili tabancamızla başlıyoruz.

Menü bizden sınıf seçmemizi istiyor.

Asker
    Kendisi yavaş yavaş mermi üretebiliyor bedavaya. Mesela akşam merminiz bitti,
    sabah oyuna girdiniz, 100 mermi üretmiş.
    Mühendis
    Zombilere otomatik ateş eden makine kurabiliyor yere. Ayrıca meşale yakıp koyabiliyor.
    Malum harita zifiri karanlık.
    Doktor
    Arkadaşlarını veya kendini iyileştirebilir. Normalde iyileşmek için yara bandı almak lazım, oda pahalı.
    Oyundan çıkıp girseniz bile en son can kaçsa ordan devam ediyor.
    Avcı
    Eşya bulma şansı diğerlerine göre daha yüksektir.

= Oynanış =
    Oyun MMORPG gibi, ne yapsanız kaydoluyor. Şifreyle giriyoruz zaten.

Mermi sınırlı. Harita zifiri karanlık, fenerle geziyoruz.
    Etrafta zombiler var. Karanlık olduğundan ölmeden tek başına gezmek çok zor.
    Her takımın güvenli bölgesi var. Güvenli bölgeyi koruyan iki tane kule var, otomatik ateş eden silahlar var kulelerde.
    Güvenli bölge'nin önüne gelen zombileri öldürüyoruz başlangıçta. Mermi harcamamak için bıçaklıyıp geri geri kaçıyoruz.
    Öldürdüğümüz zombilerden tecrübe, para ve nadiren eşya geliyor. Ayrıca haritada arama yapıp para ve eşya bulabileceğimiz bölgeler var. Ama yeni başlayan birinin oralara ölmeden gitmesi zor. En çok para ve eşya, bu bölgelerden toplanıyor.
    Gruplar halinde gezip kasılmak lazım yani.

Marketten değişik değişik güzel silahlar alabiliyoruz.
    Yangın baltası, elektrikli testere gibi yakın mesafe silahlardan tutun, miniguna kadar. Bunları almak kolay değil.
    Ama aldığımızda gitmiyor kalıcı. Zombilerden, markette satılmayan güzel eşyalar düşebiliyor.

= Zombiye Dönüşme =
    Eğer zombiler veye karşı takımın insanlarından biri bizi öldürürse, paramızın bir kısmını kaybediyoruz.
    Öldüğümüz yerde zombi olarak tekrar doğuyoruz. Gece görüşümüz var. Diğer zombiler bilgisayar tarafından yönetildiği
    için, pek zeki değiller. Zifiri karanlığın verdiği avantajı kullanamıyolar. Biz sağdan soldan hoplayıp tırmanıp insan avlayabiliriz. Öldürdüğümüz insanın parasından bi miktar çalıyoruz. Zombiyken takım farketmiyor. Saldırıp saldırmamak
    size kalmış. Zombiyken ölünce, insan olarak kendi bölgemizde doğuyoruz. Zombi olmanın avantajı, para çalmak.

= Kutu Mücadelesi =
    Her gün 1 veya 2 kez, haritanın ortasında kutu beliriyor. İki takım arasında çekişme başlıyor.
    Hangi takım kutuyu alırsa, o takım para kazanıyor ( o anda oyunda olanlar sadece ).

= Karşı Takımın Güvenli Bölgesini Basmak =
    Her takımın güvenli bölgesinde bayrak var. Karşı takımın bayrağını alıp, kendi bölgemize götürürsek,
    o gün boyunca bizim takım %30 tecrübe ve %30 para bonusu kazanıyor. Ayrıca marketteki silahları indirimli alabiliyoruz.

= Zenginler İçin Hava Saldırısı=
    Oyunda zenginleştiğimizde, paraya kıyıp İstediğimiz bölgeyi F16'lara bombalatabiliyoruz.
    Veya paraya daha çok kıyıp , bütün haritaya nükleer bomba attırabiliyoruz.
    Açık alanda zombi veya insan kim varsa ölüyor. Kendi takımımız daha dahil. Haritada sığınılabilecek kapalı alanlar mevcut.

Bu videoda nükleer bombayı bundan 6 sene önce çocukken yapmayı denemiştim. Şimdi büyüdüm geldim

Evet ne düşünüyosunuz?

er er Lexter 4 tRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    8

Standart Cevap: Yeni MMORPG Zombi Modu Yapıyorum!

İnşallah Başarılı olursun
    FURIEN MOD YAPACAK CODERLER PM ^-^