arkadaşlar meraba. Ban ile ilgili bi sorunum oldugunu daha önceden de söylemiştim bu sorunu %90 hallettim yeni bir plugin kodlayarak fakat şöyle bir problem var. Oyuncuyu banladıgım zaman listip.cfg ye oyuncuların ip adresleri gayet güzel yazıyo mesela addip 0:0 192.168.xx.xx şeklinde herkeisn cıkıyo alt alta fakat banned.cfg de steam id leri yazması gerekirken şu şekilde yazıyor.

banid 0.0 PENDING

anlam veremedim niye böyle yazıyo. PENDING yazan yerde normalde oyuncunun steam ıd si yazması lazım nosteam ise VALVE_ID_LAN şeklinde yazması lazım fakat her oyuncuya id ban attıgımda bu yazıyo banned.cfg de. ne yapmam lazım ? kodlama şu şekilde.

PHP- Kodu:
new authids[35]
get_user_authid(idauthids34)
server_cmd("banid #%d kick;writeid"authids
fakat oyuncuyu gayet güzel banlamasına rağmen banned.cfg ye
banid 0.0 VALVE_ID_LAN yada
banid 0.0 STEAM_0:0:52124455 şeklinde yazmıyo.

banid 0.0 PENDING şeklinde yazıyor . bunu nasıl düzeltebilirim yardım istiyorum teşekkürler.

---------- Alttaki Mesaj Zamani 02:32 ---------- Önceki Mesaj Zamani 02:07 ----------

yani bunu istememin sebebi ben bütün oyunculara id ban atmaya kalksam hep banid 0.0 PENDING yazıyor banned.cfg de oyuncular steam de olsa no steam de olsa bu yazıyo ama normalde steamid lerının yazması lazım PENDING kısmında

---------- Alttaki Mesaj Zamani 03:42 ---------- Önceki Mesaj Zamani 02:32 ----------

admincmd.sma dosyasını editleyerek amx_ban ve amx_banip publiclerine addip ve banid satırlarını ekledim gerekli şeyleri oluşturarak. şuanda banlar yazılır durmda fakat yukarıdaki gibi bi sorunum var.