Arkadaşlar hep gördüğümüz bir oyun renk oyunu bana hep saçma gelmiştir neden diye soracak olursanız. Çark var demi butona bastığımızda çark dönüyor tekrar butona bastığımızda bir renk geliyor ok'un yönüne doğru bizde o rengin içindekilerini vurmaya çalışıyor Ama oyunun saçmalığı burda başlıyor Çark'a Bastığınızda Tam 2 Sn sonra basarsınız örnek turuncu geldi butona tekrar basıp hemen 2 sn sonra basarsanız 360* turu tamamlamış tekrardan turuncuya gelmiş olucaktır bu çarkın speedinede bağlıdır . Tabi ben biraz uğraştım 45 dklık vakit sonucunda ne yaptım.

Renk oyunundaki gibi odalar çizdim (6 Tane) Toplam 15 Dkmı aldı detay yaptım biraz .
Sonra Cam'lara saydamlık verdim kapısını ayarladım. Sonra iş şans'a (Random'a) dökmeye geldi. Entitylerimi haızrladım

Odaların içine aaa trigerler koydum bu aaa trigerlar otomatik adamları öldürecekti . 45.Dakika sonunda oyun bitmişti.

Oyun Anlatım :

CT Gelir Oyuncular İçeriye Dağılırlar CT Kapıyı Kapatır Ve Buton'a Basar Yukarda 3+3 Renk Oyunun Ortasında Yukardaki Tabelada herhangi bir renk belirir(Şans olarak hep aynı renk gelmez.) Renk geldiğinde ise Örnek : Turuncu geldi turuncu odanın içine çizmiş olduğumuz aaatriger çalışır ve turuncudakiler ölür ve oyun resetlenir oyun resetlendiğinde turuncuya giren ölmez taki tabelada turuncu belirene kadar.

Kullanılan Entityler :

MultiManager
6 Tane Her Oda İçin MultiManager
1 Tane Start MM
1 Tane Reset MM Olmak Üzere Toplam 8 Tane.

Change Target
1 Tane Lock Change Target
1 Tane Unlock Change Target

Env_Render
6 Taner Her Oda İçin ENV_RENDER (Tabeladaki Renkler İçin)

Random -- Araç Gereç

6 Tane AATriger Buton
6 Tane İnfo Target Bitiş
1 Tane İnfo Target Başlangıç
1 Tane Env_beam

Oyun Foto :

Not : Oyun Jail_DarkLove Mapi İçin Çizilmiştir. Sadece Fikirlerinizi Almak İçin bu konuyu açıyorum.

Eğer Böyle random'la yapılan şans oyunu istekleriniz varsa Ö.M İle ulaşabilirsiniz.