Merhaba Arkadaşlar,

Bu yazımda ele alacağım konu, Bte 'BreakThrough Edition' modun'da oluşan bazı hatalar. bu hataların kaynakları henüz kesin bilinmiyor. fakat
ihtimaller zinciri yaparak, deneye deneye çözmemiz gerektiğini en başta belirtmek isterim. en çok başa gelen hata ise 'Report bug' genelde
oyuna girmeye çalıştığınızda, oyundan atarak Report Bug diye bir hata geliyor. bu hatanın temelini ne yazık ki bilmiyorum. ihtimal zinciri
oluşturursak. ya aşırı silah yükleniminden olan problem, veya indiren kullanıcının bilgisayarından çıkan problem. olarak 2'ye ayırabiliriz.

- görev yöneticisi ile başlatma
- güvenlik duvarını kapatma
- az silah listesi kullanma
- virüs programını kapatma

gibi alternatif ihtimal zincirleri ile bu durumu deneyip yanılma yöntemi yapabiliriz. şuan bende böyle bir problem yoktur. teorik olarak
başkalarında olan Report Bug olayı nasıl oluyorda bende'de olmuyor ? inanın hiç bilmiyorum %80 bilgisayar ihtimalli olarak görmekteyim.
ya çakışma oluyordur. yada oyunu engelleyen veya kısıtlayan başka etkenlerin olması muhtemeldir. bu soruna başka bir yanıt yok ne yazık ki.

- 1.6 serverlerinde oynama ?

Bu mod, online sunuculara girişte serverden atmaktadır. yani desteklememektedir. bu yüzden 3 farklı seçenekle oynayabilirsiniz.

1- Hamachi ile
2- Ev ortamı ile
3- İnternet Cafe ortamı ile

bu 3 farklı seçenek dışında başka türlü oynayamazsınız.

- .mdl hataları ?

bu hatalar nadiren çıkar, tekrar oyuna girmeyle düzelirler. pek büyütülecek birşey değildir. sebebi, bazı modların .mdl uzantılarını görememesi
sonucunda olur. çıkıp girmeyle düzelir.

Bunun dışında başka problemler ile karşılaşmadım. onu geçtim bende hiç bu sıkıntılar olmuyor ? ya bende birşeyler var yada indiren taraf'da
sıkıntılar mevcut nasıl bir garabetlik varsa artık, henüz çözebilmiş değilim

Evet sevgili okurlar, umarım yardımcı olabilmişimdir. aklıma başka birşey gelmedi. o yüzden kısa bir yazı oldu. affola artık bildiğim kadarını
yazdım.

Okuyan herkese teşekkür ederim.